Taxi Pocket Jaunumi

Izsauc tuvāko un tavām prasībām atbilstošāko taksometru!

LEJUPIELĀDĒ ANDROID APLIKĀCIJU LEJUPIELĀDĒ iPHONE APLIKĀCIJU

7 apskates objekti Rīgā, ko apmeklēt rudenī

oktobris 29, 2015

Rīga piedāvā daudzus maršrutus un apskates objektus, ko apmeklēt rudenī kopā ar ģimeni vai draugiem. Ja, braucot uz Siguldu, nonākat tūrista lomā, tad Rīga aiz ikdienas trokšņiem atklāj cilvēku dzīvesveida kolorītu, romantiskas mazās ieliņas, dabas un industriālā kontrastus.

Justies Rīgā kā mazpilsētā? Tādus skatus atradīsit pat tuvu centram – Ķīpsalā, Āgenskalna un Maskavas forštates ielās. Tāpat Rīgā ir interesantas vietas, kur satiksmes burzma ir minimāla un sabiedriskais transports kursē reti. Tāpēc apkopojām 7 galamērķu idejas, kurp paspēt vēl šoruden.

Ķīpsala

Kipsala
Foto: Ivars Indāns

Ķīpsala vilina ar skatu uz Vecrīgas panorāmu un restaurēto koka arhitektūru. Bruģētais Balasta dambis ir kā radīta promenāde romantiskai pastaigai. Papildu vizuāliem iespaidiem Ķīpsalā ir divi lieliski restorāni garšu tīkotājiem – “Fabrikas restorāns” un “Ostas skati”.

Ēku kompleksā, kur šobrīd atrodas „Fabrikas restorāns”, pirms simt gadiem darbojās ģipša dzirnavas. Savukārt šodien tas izveidots par gaumīgu īres namu kvartāliņu ķieģeļu arhitektūrā ar mūra detaļām un koka konstrukcijām. Ķīpsalas pašā ziemeļu galā atrodas futūristiska biroju ēka “Ostas skati” ar restorānu, pa logiem paverot ainavu pāri Daugavai.

Lai gan uz Ķīpsalu kursē autobuss, reisi ir ne biežāk kā reizi stundā, līdz ar to šāda izvēle Ķīpsalas viesiem piedāvā laika tēriņus un samazina komfortu.

Izvēlētais maršruts: Centrs (Esplanāde, Brīvības iela) – Ķīpsala (“Ģipša fabrika”, Balasta dambis 70). 3,2 km; 7 min (brauciena ilgums pēc Google Maps datiem).
Orientējošā brauciena maksa ar Taxi Pocket: 2,83

Zaķusala un Televīzijas tornis

Televīzijas tornis
Foto: Lauris Svirskis

Zaķusalas un Televīzijas torņa apmeklējums ir piemērots, kad jums nav daudz brīva laika, bet gribas izbraukt ārpus mājām un iegūt intensīvus iespaidus.

Televīzijas torņa 97 m augstais skatu laukums ir augstākais publiski pieejamais skatu punkts Rīgā. No tā var labi pārredzēt Vecrīgu, Rīgas centru un Pārdaugavu. Labos laika apstākļos redzēsit Salaspils HES, Rīgas jūras līci un kuģus tajā. Rudens un ziemas periodā skatu laukumu varat apmeklēt darba dienās un sestdienās bez iepriekšējas pieteikšanās. TV torņa pakājē ir neliels mežiņš eksotiskai pastaigai gar Daugavas ūdeņiem.

Izvēlētais maršruts: Centrs (Esplanāde, Brīvības iela) – Zaķusalas televīzijas tornis (Zaķusalas krastmala 1). 5 km; 11 min.
Orientējošā brauciena maksa ar Taxi Pocket: 4,04

Kundziņsala

Trešais galamērķis arī ir sala, kas piedāvā klusu, lauciniecisku noskaņu ar pastkastītēm pie ceļa, ābelēm un suņiem katrā sētā. Skaitļos Kundziņsala izskatās aptuveni šādi – 100 privātmājas un 400 iedzīvotāji. Ja neesat bijis Kundziņsalā – iegūstiet jaunu pieredzi!

Kundziņsalas dienvidu pusē, gar Sarkandaugavas atteku, redzēsit savdabīgu ainavu – purvainas joslas ar niedrēm aizaugušām smilšu gultnēm. Pāri ūdeņiem lielā “Provodņik” rūpnīca un Eksporta ostas celtņi. Jāpiemin, ka lielākā daļa salas teritorijas pieder Rīgas brīvostai un ir slēgtā zona.

Autobuss lielākoties kursē retāk nekā reizi stundā.

Izvēlētais maršruts: Centrs (Esplanāde, Brīvības iela) – Kundziņsala (Kundziņsalas 6. šķērslīnija 4). 7,5 km; 14 min.
Orientējošā brauciena maksa ar Taxi Pocket: 5,36

Aldara parks un “Dauderi”

Ja vēlaties turpināt savu ekskursiju pēc Kundziņsalas, tad Sarkandaugavas ziemeļu daļā blakus viens otram atrodas trīs lieliski apskates objekti: jaunais un modernais Aldara alus muzejs un alus darbnīca; Kārļa Ulmaņa vasaras rezidence “Dauderi”, kā arī paugurainais Aldara parks ar Aldara torni parka augstākajā punktā.

“Dauderi” darbojas kā Latvijas nacionālā vēstures muzeja nodaļa. Blakus esošā parka virsotnē saglabājies tornis no 19. gs. celtajām mākslīgajām pilsdrupām. Aldara tornis savulaik bija alpīnistu iecienīta treniņu vieta. No šejienes pārredzama alus rūpnīcas teritorija.

Izvēlētais maršruts: Centrs (Brīvības piemineklis) – “Dauderi” (Zāģeru un Sarkandaugavas ielu krustojums). 7,8 km; 16 min.
Orientējošā brauciena maksa ar Taxi Pocket: 5,75

Torņakalns un Dabaszinātņu akadēmiskais centrs

Tornakalns-dabaszinantu-akademiskais-centrs
Foto: Reinis Pāvils

Torņakalns savā koku paspārnē ieslēpj gleznainas vietas – cauri plūstošo Mārupīti, Māras dīķi un Arkādijas parku. Gleznas rod vietu plašajā divstāvu Mūkusalas mākslas salonā.

Toties aktuālākā Torņakalna inovācija šajā gadā ir septembrī atklātais Latvijas Universitātes Akadēmiskais centrs, Jelgavas ielā 1. Izklausās akadēmiski, bet šī ir vieta ar nākotnes elpu – lieliska modernā arhitektūra ar māksliniecisku interjeru, kurā izmantotis slīpēts betons, koks. stikls. Dabas māju var apmeklēt ikviens iedzīvotājs.

Izvēlētais maršruts: Centrs (Esplanāde, Brīvības iela) – LU Akadēmiskais centrs (Jelgavas iela 1). 3,4 km; 8 min.
Orientējošā brauciena maksa ar Taxi Pocket: 3,05

Suži

Sužu apkaime neiekļaujas tūrisma objektu rāmjos, toties var paplašināt jūsu iepazītās Rīgas robežas. Ja skatāties pāri Ķīšezeram no Mežparka puses, tad redzat Sužu un Ozolkalnu piekrastes, kuras ir samērā viļņainas. Sužu kāpa ir pat 15m augsta, tāpēc sniedz piejūras efektu. Rudenīgs pikniks šajā gleznainajā piekrastē būtu ļoti iederīgs.

Raupjākiem iespaidiem Sužos varat uzmeklēt pamesto, padomju laikos celto, desanta bāzi un kara pilsētiņu. Kompleksa ietvaros atrodas arī nolaistā Sužu muižas pils, kas celta neoreneanses stilā.

Izvēlētais maršruts: T/C Alfa – Suži (Jaunciema gatve). 10,6 km; 11 min.
Orientējošā brauciena maksa ar Taxi Pocket: 6,06

Bābelītis

Bābelītis
Foto: ScAvenger

Bābelītes ezers gūst popularitāti peldsezonā, savukārt rudenī top klusāks. Ezers ir pievilcīgs copei, ledus sezonā to iekaro bļitkotāji un “roņi” (peldētāji ziemā).  Bābelīša apkārtnē ir 15 m augstās kāpas pastaigām un krosiņiem.

Izvēlētais maršruts: Pļavnieki (T/C “Tālava”, A.Saharova 14) – Bābelītis (Auduma iela 15). 7,8 km; 14 min.

Orientējošā brauciena maksa ar Taxi Pocket: 5,47

Apskates objektu karte

7-vietas-kuras-aspkatit-Riga-rudeniEkrānšāviņš no Google Maps

Lejupielādē un brauc ar Taxi Pocket

Apple_App_StoreGoogle_Play_Store

Atpakaļ

Select your region

International Latvia Latvia (русский язык) South Africa
Close