Taxi Pocket Jaunumi

Izsauc tuvāko un tavām prasībām atbilstošāko taksometru!

LEJUPIELĀDĒ ANDROID APLIKĀCIJU LEJUPIELĀDĒ iPHONE APLIKĀCIJU

9 lietas, kas kaitina taksometru vadītājus

decembris 23, 2015

Taksometra Soferis pie taksometraTaksometru vadītāji reizēm mūs glābj no izsalkuma; atved mājās pēc garas nakts; pilda ātrās palīdzības funkciju. Visdrīzāk, ka ikviens no mums varētu uzskaitīt vairākus desmitus situāciju, kurās taksometra vadītājs ir kā Supermens, kas ierodas vajadzīgajā vietā un vajadzīgajā laikā.

Vadītāju darbs pirmajā šķiet gaužām vienkāršs – sēdi mašīnā, kurā ir kondicionieris un sildītājs, un spaidi pedāļus. Patiesībā taksometra vadīšana var būt fiziski un garīgi nogurdinoša, kā arī bīstama. Tāpēc, ka ikdienā ir jāsastop daudz dažādu pasažieru. Daļa no viņiem ar savu rīcību mēdz sagādāt pārsteigumus, par kuriem ir jāsmejas vai pat jāraud. Vairāki taksometru šoferīši dalījās ar mums savā pieredzē.

1. Ātrās uzkodas pa ceļam

fast food in the taxi

Tu tikko kā paņēmi burgeru kādā no ātrās ēdināšanas iestādēm un karstā tauku smarža rosina apetīti tā, ka siekalas saskrien mutē. Ne retums šādu pasažieru bez pārmetumiem izpako burgeri un sāk to tiesāt auto. Jau smarža vien paliek mašīnā uz ilgāku laiku pat pēc tam, kad cilvēks ir izkāpis ārā ar visu smaržīgo papīra turzu. Sliktākajā gadījumā mērce vai tauki nopil uz krēsla, bet frī kartupeļi nokrīt uz grīdas.

2. 100 vai 500 € izmainīsit?

no changeTaksometra vadītājam ir jābūt maiņas naudai, lai varētu izdot atlikumu, bet ir reizes, kad pasažieris līdz pēdējam brīdim pat neieminas, ka makā ir tikai lielie papīri. Tā nebūtu nekāda problēma gadījumā, ja brauciens tiktu mērots turp un atpakaļ no Rīgas uz Jūrmalu vismaz 3 reizes un maksa par braucienu būtu 88,67 €. Visbiežāk tas ir brauciens no Rīgas centra līdz mikrorajonam un summa par braucienu ir zem 10 €.

3. “Brauksim mājās”

Viss būtu ļoti labi un saprotami, ja vien vadītājs būtu tavs labākais draugs. Pretējā gadījumā šoferis var pēc saviem ieskatiem izlemt, kur ir tavas mājas un nevainīgi aizvestuz Mazā Kalna ielu 2 naktī. Iespējams, ka kāds vienkārši grib pajokot, bet taksometru vadītājiem par šo tik bieži dzirdēto joku smiekli vairs nenāk.

4. “Jums taču ir tik smags darbs!”

Iespējams, ka Tu negribi neko sliktu, drīzāk izrādīt sapratni un līdzjūtību, pasakot: “Jums ir tik grūts darbs”. Jā, reizēm vadītāja darbs mēdz būt ļoti nogurdinošs, bet tas nekļūst nemaz vieglāks, ja to atgādina 10-20 reizes dienā.

5. “Es parādīšu, kur jābrauc”

Kurš gan cits zina labāk ceļu nekā pasažieris? Iespējams, ka taksometra vadītājs! Ja vien tu pateiktu adresi tā vietā, lai rādītu krustojumus, kur jāveic labais vai kreisais pagrieziens. Pieredzējuši taksometru vadītāju labi pārzin pilsētu un satiksmes intensitāti dažādos laikos. Turklāt, navigācija parāda īsāko maršrutu līdz galamērķim. Tieši tāpēc ir vērts uzticēties šoferim un pateikt adresi nevis rādīt ceļu ar roku palīdzību.

6. Bravūrīga uzvedība

Taksometra šoferis sniedz pakalpojumus, bet klients tos saņem par attiecīgu samaksu. Nevienam netiek dotas tiesības būt augstprātīgam vai uzvesties bravūrīgi pret otru. Mēdz gadīties cilvēki, kas runā ar vadītāju tā, it kā viņš būtu sulainis vai padotais. Tas protams,ir lieki un rada tikai nevajadzīgu saspīlējumu brauciena laikā.

7. Vairāki galamērķi

Ja brauc bariņā ar draugiem un katram ir savs galamērķis, tad to noteikti der pateikt iepriekš – savlaicīgi nosaukt pieturvietas, to secību un galamērķi, lai aiztaupītu nesaprašanos. Mēdz gadīties situācijas, kad pasažieri kā pašsaprotamu pieņem to, ko nav izteikuši skaļi taksometra šoferim.

8. Tukšais čemodāns

fraudulent passengerIekāpj pasažieris, kuram līdzi koferis, kas vieš uzticību par cilvēka godīgajiem nodomiem. Kad nobraukti 15 km, ir jāpiestāj pie biroju kompleksa un jāieskrien darba vietā, lai paņemtu plānotajam komandējumam vajadzīgos dokumentus, bet koferis tikmēr paliek bagāžas nodalījumā. Tālāk? Pasažieris neatgriežas un koferis, lai gan liels, izrādās tukšs! Šis ir tikai viens no gadījumiem, kuros bezmaksas braucienu tīkotāji izmanto patiešām radošu pieeju.

9. Piedzēries līdz kliņķim

drunk passenger Gadījās ieraut vairāk piektdienas naktī, bet mājās taču jātiek! Tādā gadījumā vislabāk ir pateikt galamērķi un sēdēt mierīgi. Reti kurš cilvēks piedzēries kļūst gudrāks, tāpat arī runas un kosmiskās idejas. Vissliktākais, kas var notikt, ja esi piedzēries? Izvemties mašīnā. Jā, tā mēdz gadīties un tas rada daudz neērtību gan šoferim. Reizēm vadītāji mēdz atteikt, ja redz, ka cilvēks ir pārāk iereibis.

Iespējams, ka tieši pirms tevis ir bijis tukšais čemodāns un taksista dienu vēl var vērst par labu, esot pieklājīgam un vienkārši jautram!

Lejupielādē un brauc ar Taxi Pocket!

Apple_App_StoreGoogle_Play_Store   

Atpakaļ

Select your region

International Latvia Latvia (русский язык) South Africa
Close